Biz Ne Yapıyoruz

  • Siber güvenliği Yönetim Bilişim Sistemleri yönüyle inceleyerek iş süreçleri ve proje yönetimi de dahil disiplinler arası bir teknik ve işletme bakış açısı ile bilgi güvenliği ve iş sürekliliği yönetimi ilgili standartların ve çerçevelerin daha yaygın ve etkin kullanılmasını hedeflemektedir.
  • BUSİBER, Boğaziçi Üniversitesi Bilişim Sistemleri Uygulama Araştırma Merkezi'nin (BSUYGAR) bünyesinde siber güvenlik alanının gerektirdiği özel uzmanlaşma ve gerekli odaklanmayı sağlamak amacıyla kurulmuştur.

1 Aralık tarihinde projemiz resmen başladı.
1) 2 Aralık 2016 tarihinde Bursa'da ELECO 2016 Konferansı kapsamında 150 kişinin katıldığı "Türkiye'de ve Dünyada Siber Güvenlik" adlı bir panel gerçekleştirdik.
2) 16-20 Ocak 2017 tarihlerinde. öğrenciler için ücretsiz bir siber kamp gerçekleştirdik. Duyurudan sonra Online 650 başvuru aldık. Online sınav yaptık 200 kişi sınavı zamanında bitirebildi. Bunlardan 60 tanesi ile mülakat yapıp 20 tanesini seçtik. 5 günlük eğitimin tamamına katılanlara sertifikalarını verdik.
3) 9-12 Şubat tarihleri arasında yeni mezunlar için ücretsiz Adli Bilişim kampı gerçekleştirildi. Bu sefer 10 günde 250 başvuru aldık. Online sınavdaki başarılı 40 kişiyi mülakata alıp 23 kişiyi seçtik.
4) 9 Şubat Bu kampın açılışını yapıp ilk gün öğleden sonra IDC konferansında kamu bilgi güvenliği paneline katıldık.
5) 24-26 Şubat 2016 tarihlerinde Ankara'da Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu ev sahipliğinde ve işbirliği ile kamu için bilgi güvenliği yönetimi başlıklı eğitimimizde, bakanlıklar ve Türkiye'nin çeşitli yerlerinden 130 kişiye 3 günlük bir SOME birimleri için Iso 27001 bilgi güvenliği yönetimi sistemi eğitimi verdik.
6) 16 Mart Bursa'da Uludağ Üniversitesi Ar-Ge Günleri 2017 kapsamında Siber Güvenlik konulu panelde konuştum.
7) 20 Mart'ta Medipol Üniversitesi öğrencilerine siber güvenlik farkındalığı semineri verduk.
8) 23 Mart ta Halkalı Endüstri meslek lisesinde siber güvenlik farkındalığı semineri verdik.
9) 24-26 Mart tarihlerinde üniversitemizde İstanbul'daki belediyelere ve devlet hastaneleri SOME birimlerine bilgi güvenliği yönetimi eğitimi verdik.